,

Flexity Yoga Mat Květ života nebo příběh unikátní slovenské podložky na jógu

Idea vytvořit vlastní jóga podložku vznikla jako touha spojení nejžádanějšího proti-skluzového materiálu, kteří jogíni milují a zdobení originálním designem navrženým na Slovensku. Při výrobě jsme mysleli na přírodu, takže podložka je vyrobena z přírodního kaučuku a neškodného PU povrchu. Název podložky není náhodný, neboť její samotný design sestává ze symbolu Květ života, který jako prastará geometrie působí harmonizačně na své okolí.

Proto se pojďte s námi podívat blíže na tento unikát a otevřete se harmonii cvičením na své nové podložce!

Vlastnosti naší jóga podložky

Naše Jóga podložka Flexity Yoga Mat poskytuje přirozený proti-skluzový povrch, který tě zachytí v každé náročné pozici. Jogamatka je širší, delší i silnější než klasické podložky díky čemuž získáte prostor jak pro cvičení tak i pro klouby. Vhodná je na Jógu, Pilates či Fitness a jiné cvičení s vlastním tělem.


Standardní rozměr: 3 kg, 183 cm délka, 66 cm šířka, 4,5 mm tloušťka. 

• tloušťka 4,5 mm je ideálním kompromisem mezi váhou a měkkostí podložky.
• přírodní povrch podložky zajišťuje neklouzavost i při vysoké vlhkosti nebo pocení.
• udržitelná výroba zajišťuje vysoce kvalitní materiál, který se nerozkládá, netrhá a nebledne. Vlastnosti jogamatky se časem ještě zlepšují.
• patentovaný protiskluzový povrch ze spodní strany.
• přírodní kaučuk a eko – polyuretan

O symbolu květ života

Květ života je považován za symbol posvátné geometrie, který dokážeme nalézt v kulturách po celém světě. Ústředním motivem je dělení buňky, která je zdrojem života na zemi. Jeho geometrická struktura vzniká vzájemným překrýváním více kruhů. Obsahuje v sobě všechny základní stavební kameny vesmíru, které nazýváme Platónská pevné látky. Symbol ve své podstatě zachycuje stvoření vší existence a představuje neustálý proces tvorby. Květ života nám připomíná propojení všeho se vším a harmonizuje tak své okolí. Právě díky této výjimečné symbolice a benefitem jsme si ho vybrali jako hlavní motiv designu naší Flexity podložky. Více o unikátnosti designu si pozorně od jeho samotné autorky 🙂

O autorce designu

Autorka vizuálního návrhu je Katka Pohanka, lektorka jógy a zakladatelka Zen Flow studia. Katka se mimo jiné věnuje i vlastní tvorbě, umění a malování obrazů. Její díla jsou laděny do geometrických kompozicí, které mají vyjadřovat klid, nadšení a radost ze života a kreativní práce.

Pro naši podložku vybrala symbol květ života. Tento vzor posvátné geometrie skrývá v sobě pradávný symbol ochrany a harmonie. Katka se inspirovala pro tento návrh buddhistickým učením o pomíjivosti všech věcí. Květ života se na podložce rozplývá do ztracena, tak jako když tibetští mniši rozfoukává a zametají svou mandalu, na níž měsíce pracovali. Tento jev se nám velmi často ukazuje v naší józe života a je velmi užitečné s tím dále pracovat.

Benefity podložky:

  • Přilnavost a opora pro všech vašich jóga válečníků, pávů, pejsky a další mytologické bytosti a mudrců, jejichž poznáte na své jogeovej cestě. Věnujte pozornost cvičení, podložka se postará o zbytek.
  • Přijatelný pro přírodu i pro tělo. Vybrali jsme materiál, který je šetrnější a udržitelnější během výroby. Svou pevností má podložka delší životnost, takže neskončí tak brzy v koši nebo na skládce. Yogamatka je spojena tepelným systémem, který nahradil lepení toxickými lepidly. Naše jogamatka neobsahuje žádné těžké kovy jako např. olovo nebo kadmium.
  • Posvátná geometrie: Podložku jsme se rozhodli ozdobit velmi známým symbolem Květ života, který slouží jako metafora pro ilustraci spojitostí všeho života a ducha ve vesmíru a na tělo působí harmonizačně. Pomocí jógy si můžeme lépe uvědomovat tyto spojitosti, proto me chtěli abyste měli tento symbol i na očích.
  • Širší a delší: Mnozí z nás žijí v městech a jsou nuceni cvičit ve stísněných prostorách – v apartmánech, narážející do nábytku nebo v přeplněných studiích jógy. Nám je příjemnější mít trochu více místa a přesně tak jsme vyrobili i naši jogamatku. Tím, že je naše jogamatka trochu širší a delší, na ní může cvičit opravdu každý.
  • Podpora, stabilita a odpružení: Neznáme každého z vás, ale v některých pozicích se kostnaté části těla dotýkají země a to vůbec není příjemné. Tyto kostnaté části by měly být chráněny. Použili jsme silnou a tvrdou přírodní gumu kterou jsme doplnili o měkoučkou plsť. Takto jogamatka poskytuje silnou ale pohodlnou oporu při cvičení.
  • Vytvořená jogínama pro jogíny: V průběhu designování jsme konzultovali a získávali informace přímo od jogínů a z vlastní praxe. Ve Flexity se sami věnujeme józe a hledáme ty nejlepší řešení pro nás všechny. Podložka je tedy vhodná pro všechny jogínů a pro jakýkoli styl jógy.
1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.