6 nejdražších podložek na jógu na světě

Luxusní i funkční, takové jsou nejdražší podložky na jógu, které posouvají vaše cvičení na další úroveň. I ve světě jógy nalezneme kousky, které byly vyrobeny dříve jako forma prestiže pro své majitele, kteří chtějí obohatit svou praxi něčím výjimečným.

Při výběru podložky na jógu je třeba si zvážit mnoho faktorů, o kterých jsme již psali v článku 10 tipů jak si vybrat podložku, ale tentokrát přinášíme ukázku těch nejdražších podložek, jaké svět jógy dnes nabízí.

Od podložek vyrobených z fotbalové kůže, až po vložené vzácné drahokamy, luxusu chtivý si určitě přijdou na své. Že vám to k józe nesedí? Nuž jak se říká proti gustu žádný dišputát :). Víme, že dražší podložka z vás lepšího jogína neudělá a stejně nemusí být úplně nejlepší pro vás, podívejte se s námi na to ze stránky, že i takovéto něco existuje 🙂

1/6 Chakracarma

Photo: Courtesy of Chakracarma
Foto: Chakracarma

Chacrakarma je vyrobena z nejjemnější upravené kůže a ozdobena drahými kameny s etickým původem, což znamená že značka klade důraz na to, jakým způsobem byly vzácné kameny získány. Podložka Chakracarma je oficiálně tou nejdražší na světě s cenovkou, která začíná od 15 000 USD (přibližně 354 000 KČ) do více než 100 000 USD (přibližně  2,35 mil. KČ), v závislosti na výběru drahokamů a konkrétních požadavků klienta.

Každý z chakrových drahokamů (diamant, rubín, smaragd, safír, jantar, opál a karneol) má léčivé vlastnosti, které usnadňují hlubší stav spojení s vámi a vesmírem v každodenní praxi jógy.

Nájdete na chakracarma.com

2/6 Baller Yoga

Photo: Courtesy of Baller Yoga
Foto: Baller Yoga
Číslo 2 patří podložce značky Baller Yoga, která je vyrobena ze 100% zrnité fotbalové kůže s dobrou přilnavostí a odolností vůči opotřebení. Může být vaše za 1 000 USD, což je asi 23 000 KČ

Výrobci podložky se inspirovali prvotřídní kůží, ze které se vyrábějí fotbalové míče NFL a je k dispozici v červené, černé, pískové a stříbrné barvě. A pokud vás zajímají její přednosti, tak ano uhodli jste – nedrží zápach a je protiskluzová :).

Nájdete na balleryoga.com

3/6 Liforme x Burberry

Photo: Courtesy of Burberry
Foto: Burberry

Místem číslo 3 se pomalu dostáváme k těm podložkám, které jsou takříkajíc dosažitelné i pro běžného smrtelníka. Alespoň tedy minimálně polovina jejího názvu :). Řeč je o jóga podložce americké značky LIFORME, která je určitě „mercedesem“ mezi běžně dostupnými podložkami, co se týče kvality. Dole směřující pes však nikdy nevypadal stylovější než na Liforme podložce, která se spojila z luxusním a oblíbeným britským módním domem Burberry. Pokud byste na podložce ale hledali pověstné káro značky Burberry máte smůlu, jedinými pojítkem mezi těmito dvěma značkami je název a velké Béčko uprostřed podložky. Za povšimnutí však stojí taška, která je součástí každé Liforme podložky, kterou si zakoupíte v každem joga obchode. V tomto případě se designér opravdu trošku vyhrál a alespoň oblíbený monogram vám zajistí, že si váš „luxus“ všimne každý :). A to za necelých 9 000 KČ, což je v případě těchto dvou značek celkem málo.

V našem eshopu Flexitylife.cz si bohužel Liforme X Burberry koupit nemůžete, ale za to kvalitní modrou, zelenou, růžovou, šedou, červenou a brzy už i žlutou podložku LIFORME ano :).

Nájdete na burberry.com

4/6 Ermenegildo Zegna

Photo: Courtesy of Ermenegildo Zegna
Foto: EZ
Italský módní návrhář Ermenegildo Zegna, kterého lze znají hlavně páni představil před časem světu svou vlastní jóga podložku se strukturálním, protiskluzovým povrchem a potiskem značky. Podle něj jsou prý pryč dny, kdy se jóga považovala jen za ženskou „záležitost“. Stále více a více mužů objevuje zdravotní přínosy jógy, tak proč to nedělat stylově? Popruh na podložku je vyroben jedinečnou technikou tkaní kůže italské značky Pelle Tessuta. Tento doslova „pánský styl“ vás vyjde okolo 9 000 KČ.

Nájdete na: mrporter.com

5/6 Manduka Pro Squared

Photo: Courtesy of manduka
Foto: Manduka

Ne díky luxusu, ani drahým kamenem a dokonce ani značce se na příčku číslo 5 dostala proslulá a dobře známá americká eko joga značka MANDUKA. Za její čtvercovou podložku PRO Squared určenou na acro jógu si musíte dost hluboko sáhnout do kapsy. Díky jejím rozměrům 198 x 198 centimetrů si doma můžete udělat svou vlastní svatyni jógy, dostatečně velkou pro dvě osoby. Má bezkonkurenční tlumení a povrchovou úpravu podobnou tkanině. U nás v eshopu ji můžete mít za 8 800 KČ.

Nájdete na joga shope: Flexity.cz

6/6 Yolana

Foto: Yolana

Na posledním místě se umístila podložka značky Yolana, která je vyráběna z čisté novozélandské vlny, která staví svou výjimečnost na absolutní biologické rozložitelnosti podložky, je Hypoalergenická a vyráběna čistě ekologickým způsobem v Německu.

Můžete si ji zaobstarať od 299 NZD co je asi 4 500 KČ.

Nájdete na: https://yolana.co/products/practice-mat

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.