3 nejoblíbenější podložky na jógu v Česku

Už nějakou dobu ve Flexity hledáme po celém trhu ty nejlepší podložky na jógu z celého světa a snažíme se vždy přijít na to, co je na nich takové úžasné a proč si je lidé rádi kupují. Když je ta možnost, podložky sami vezmeme na různé hodiny jógy, abychom měli ideálně vlastní zkušenost a věděli potvrdit / vyvrátit co o podložce píše sám výrobce.

Není podložka jako podložka.

Už jsme psali o tom jak si vybrat správnou podložku. Podle reakcí lidí vidíme, že v komunitě jogínů už stále častěji narůstá poptávka po kvalitě a po tom, aby podložka splnila určité očekávání dle osobní potřeby a preference. Naštěstí (i naneštěstí) je dnes na trhu již takové množství podložek, že je možné říci, že na každý typ jógy jakož i pro každý typ člověka se najde alespoň jedna 🙂

 Pojďme si říct něco víc o těch, které si nejčastěji nakupují Českí jogíni. 

1) Manduka welcOMe Mat

Jak název napovídá, welcOMe podložka je jakýsi „entry“ level, který Manduka nabízí pro začínající jogínů. Jde o všestrannou, dostatečně měkkou (5mm), obojostrannú podložku, která se snadno udržuje, snadno přenáší (cca 1,1kg) a obsahuje minimální ekologickou stopu (důležitý faktor pro filozofii Manduky).

Od kdy Manduka přišla s touto sérií velmi rychle se uchytila ​​a našla si fanoušky po celém světě. Manduka pravidelně tvoří nové barevné kombinace podle sezóny. Doposud na podložku nebyla ještě jediná stížnost (klepu na dřevo psacího stolu), právě naopak pouze dobré slova. Podložka je vyrobena z moderního materiálu TPE (je mnohem méně škodlivý než klasické PVC), který dává podložce pružnost a měkkost, ale zároveň je odolná vůči roztrhnutí i přes svou muší váhu (v porovnání s jinými klasickými položkami).

Výhody

- nízka váha
- cenově nejdostupnější podložka od Manduky
- skvělá pružnost a měkkost

Nevýhody

- pro některé styly jógy může působit moc měkce
- o pár cm kratší na délku než klasické 180 cm dlouhé podložky

2) Bodhi Phoenix Mat podložka

Bodhi Phoenix je nástupcem legendární podložky Bodhi Onyx OM (stále dostáváme poptávky), kterou značka Bodhi ukončila začátkem tohoto roku. Rozhodli se nahradit ji právě sérií podložek Phoenix, která se nám nabízí v 2 verzích a 4 barvách. Základní verze bez vzorů vyřezaných laserem je v barevném provedení růžové a tyrkysové. Vyšší řada obsahuje na povrchu Mandaly (černá) a Yantra (šedá). Kvalitou bychom mohli říci, že jsou zcela identické. 

Phoenix je přesně ten typ podložky, kde si řeknete, že se cena setkala s kvalitou nebo price / performance 🙂 Ano ačkoli je již černá verze řádově dražší než podložka z Tesca, řádově vydrží o několik let, snad i dekád déle a zachová si více méně svůj stejný tvar. Podložka je vyrobena z přírodního kaučuku, díky tomu získává na váze. Téměř lesklý povrch budí dojem, že podložka se „musí“ klouzat. Opak je pravdou, podložka neklouže ani „na sucho“ ani „na mokro“. Otestované. Tečka. Ruce se jakoby zaseknou o povrch podložky (ten je tvořen tenkou vrstvou PU – ano Polyuretan), který je pevně spojen se spodní vrstvou. Důležitá je zejména kvalita spodní vrstvy, ta rozhoduje io tom, jaký kvalitní bude ve finále povrch. Cenově jde v podstatě io nejvyšší třídu u značky Bodhi, lze však říci, že io nejlepší třídu, kterou značka nabízí.

Výhody

 - skvělé protiskluzové vlastnosti
- skvělá pružnost a měkkost
- pozitivní mandaly a Yantra
- univerzální typ podložky

Nevýhody

- větší váha než TPE podložky
- mírný "kaučukový" zápach na začátku, který pak odezní

3) Liforme Yoga Mat

 

Když jsme poprvé narazili na Liforme, vyrazila nám dech. Nevíme akorát či spíše cenou či celkově designem a kvalitou: D Původně britská značka, která neprodává nic jiného než cca 10 vzorů podložek se stala prakticky legendou mezi výrobci podložek na světě. Naší vizí ve Flexity bylo právě přinášet to nejlepší ze světa, proto Liforme nemohla chybět 🙂

Liforme vsadilo na stejnou skladbu materiálu jako výše podložka Phoenix – kombinace přírodního kaučuku a PU povrchu dává totiž ideální vlastnosti pro všechny typy jógy. Patentovaný vzor má fungovat jako určitá „navigace“ pro naše ruce a nohy během cvičení. I zkušení jogíni nám potvrdili, že někdy jim to pomáhá lépe doladit pozici i po letech cvičení. Samozřejmě vývoj podložky byl konzultován s širokou komunitou jogínů. Dnes na trhu už najdeme „fejky“ a napodobeniny, proto Liforme balí všechny podložky do speci papíru a přidává QR kód, pomocí kterého se dá na stránce liforme.com/verify ověřit pravost. Viz jak to vypadá:

Rozměry se podložka mírně vymyká štadnardom, je o něco delší (185 cm) a širší (68cm) a tlustší o malé 0,2 mm (4,2mm). Prakticky to znamená, že by měla vyhovovat opravdu téměř každé tělesné konšitúcii.

Co se ceny týče (nejčastější dotaz), jde o jednu z nejdražších (existují i ​​dražší) podložky na světě. Když si to však vezmeme na drobné, podložka se prodává s taškou, která je přesně dělaná na míru, takže cena samotné podložky se dostává už někde na úroveň cen top podložek Manduky. Pokud někdo baží již opravdu po top kvalitě, pak je to volba, kterou nebude litovat. Na Slovensku a v ČR dlouho nebyla dostupná. Dala se objednat asi jen z UK. Dnes je již vyhledávanou podložkou a v této cenové kategorii podložek na jógu patří mezi nejoblíbenější volbu.

Výhody

- patentovaný systém čar pro lepší pozice rukou a nohou
- větší šířka a délka jako klasické podložky
- bezkonkurenční přilnavost

Nevýhody

- vstupní cena 

Viz video recenzi od jogínky:

Joginka: @mili_yogafreak

Jednu jsme darovali jako dík za učení i úžasnému učiteli jógy – Fredy Ayisi 🙂

Objednejte si podložky na www.flexitylife.cz
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.